Kultura, edukacja, sport 12.06.2023
I Orlikowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Złotą Piłkę Wacława Wasieli

30 maja br.  na boisku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starym Dłutowie odbył się I Orlikowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Złotą Piłkę Wacława Wasieli, którego inicjatorem oraz głównym sponsorem był pan Robert Wasiela, syn śp. Wacława, prezes Fundacji jego imienia.

Honorowym patronatem turniej objął Starosta Powiatu Działdowskiego Pan Paweł Cieśliński. Turniej uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark Pan Maciej Sitarek, który w swoim przemówieniu przedstawili sylwetkę śp. Wacława Wasieli, jego życiorys i dorobek sportowy, a na koniec życzył wszystkim uczestniczkom turnieju dobrej zabawy, gry fair play i jak najwięcej strzelonych bramek. Wśród gości znalazł się także Pan Mirosław Urbanowski, wiceprezes Fundacji, który otworzył i poprowadził turniej, w którym wzięło udział 9 drużyn:

SP Dłutowo,

SP Płośnica ,

SP Kurzętnik ,

ZS Narzym,

SP Ruszkowo ,

SSP Tylice ,

SP Burkat ,

SP Koszelewy,

SP Wielki Łęck.

Turniej został podzielony na 2 części. Na początku drużyny grały w 3 grupach. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu fazy wstępnej zespoły z pierwszych miejsc w grupach awansowały do fazy medalowej, z drugich miejsc – zagrały o miejsca 4-6, a z trzecich- o miejsca 7-9.

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Rynkowska, Roksana Kaczmarkowska, Kamila Jabłońska, Michalina Duda, Oliwia Anuszewska, Marta Dobrzyniecka, Justyna Piątkowska, Ola Podgórska oraz opiekun zespołu Zbigniew Cegiełka, w strefie medalowej spotkała się z zespołami SP Kurzętnik i ZS Narzym. Dziewczęta wygrały z ZS Narzym 1:0 oraz zremisowały z SP Kurzętnik, nie tracąc żadnej bramki. W ogólnym rozrachunku dziewczyny zdobyły srebrne medale i zajęły II miejsce. Dodatkowo nasza zawodniczka Martyna Rynkowska została najlepszą bramkarką Turnieju.

Nagrody rzeczowe w postaci piłek, puchary, medale, statuetki, dyplomy drużynom grającym w turnieju wręczyli: dyrektor szkoły Pani Małgorzata Waleszkowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Zbigniew Cegiełka.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju: Staroście Powiatu Działdowskiego Panu Pawłowi Cieślińskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Lidzbark Panu Maciejowi Sitarkowi, radnemu powiatowemu Panu Pawłowi Mostowiczowi, radnemu powiatowemu Witoldowi Ostrowskiemu, radnemu Rady Miasta i Gminy Lidzbark Panu Mirosławowi Trzcińskiemu, dyrektorowi MOSiR-u Panu Markowi Ziółkowskiemu oraz jego pracownikom: Panu Krzysztofowi Sadowskiemu, Panu Krzysztofowi Kopowskiemu i Panu Sebastianowi Nawrockiemu.

Podziękowania kierujemy także do nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły w Dłutowie, właścicieli lokalnych sklepów i firm w Dłutowie: Pana Michała Szacherskiego, Pana Pawła Piątkowskiego, Pana Mariusza Grzelka, a także Koła Gospodyń Wiejskich i OSP w Dłutowie. Cieszymy się, że możemy na Was liczyć.

Jeszcze raz dziękujemy Panu Robertowi Wasieli i Panu Mirosławowi Urbanowskiemu za obdarzenie naszej szkoły zaufaniem i zaproszenie do współpracy. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna edycja turnieju.

Klasyfikacja końcowa I Orlikowego turnieju piłki nożnej dziewcząt o Złotą Piłkę Wacława Wasieli:

I miejsce – SP Kurzętnik

II miejsce – SP Stare Dłutowo

III miejsce – ZS Narzym

IV miejsce – SSP Tylice

V miejsce SP Ruszkowo

VI miejsce SP Wielki Łęck

VII miejsce SP Burkat, SP Płośnica, SP Koszelewy

Najlepsza zawodniczka turnieju – Maja Osiecka ZS Narzym

Królowa strzelczyń turnieju – Olga Jeznach, SP ,Kurzętnik

Najlepsza bramkarka turnieju – Martyna Rynkowska, SP Stare Dłutowo

Najmłodsza zawodniczka turnieju – Zofia Żwirblis, SP Płośnica