Kultura, edukacja, sport 25.11.2022
I POWIATOWY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ – PODSUMOWANIE

23 listopada br. odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej. Organizatorem wydarzenia było II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, współorganizatorami konkursu: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II, oraz Miejski Dom Kultury w Działdowie, zaś Patronem Honorowym Starosta Działdowski. Celem zorganizowanego konkursu było zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia.

Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników, a ich występy oceniało jury w składzie: Piotr Nowakowski – przewodniczący, Kornelia Falk, Michał Radzimiński i Grzegorz Wadecki.

Wyniki:

I miejsce ex aequo – Malwina Dobrzeniecka z SP 4 w Działdowie oraz Zuzanna Szpakowska – SP w Wielkim Łęcku,

II miejsce – Krzysztof Malinowski – ZS w Lidzbarku,

III miejsce – Zespół wokalno–instrumentalny – II LO w Działdowie,

Wyróżnienie:  chór ,,Cudawianki” – SP 3 w Działdowie oraz Aleksandra Kosek – SP w Uzdowie.

Podczas trwania konkursu możliwa była rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wolontariusze – uczniowie naszego liceum, chętnie udzielali szczegółowych informacji i pomagali w rejestracji.

Informacja: II LO w Działdowie

Fot: II LO w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński