Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 21.09.2018
IX Puchar Grunwaldu – sukces młodej drużyny Yankeesów  Działdowo.

20 września br. Pola Grunwaldzkie tętniły baseballem. Na IX Ogólnopolski Turniej Baseballu o Puchar Grunwaldu zjechały drużyny z Gdańska, Miłomłyna, Zajączkowa Lub. i Działdowa. Zawody rozgrywane są nieprzerwanie od 2010 r.  dzięki wsparciu dyrekcji i pracowników Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz klubu Yankees Działdowo /inicjator Zdzisław Ziółkowski/, miasta Działdowo, Starostwa Powiatowego w Działdowie  i  sponsorów. Ta inicjatywa ma za zadanie  łączyć sport z historią i spełnia je znakomicie. A z okazji 100-cia Państwa Polskiego ma wymiar szczególny. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane a odbywały się na doskonale przygotowanej murawie, gdzie w sobotę staną w szranki rycerze. Młody zespół Yankees Działdowo, w którym grało 10 dziewcząt /klasa V/ i 5 chłopców z klas V, VI i VIII, trenujący od niedawna pokazał, że szybko poznaje arkana baseballu dla niektórych nieosiągalne. Już w pierwszym meczu z Zajączkowem dopiero w ostatniej zmianie po błędzie w obronie stracił  wygraną, ulegając 11:12. Za to w meczu z Gdańskiem pokazał, że walczy do końca, odnosząc zwycięstwo na wagę miejsca na podium. Nasza drużyna była najmłodszą w całym turnieju i na wiosnę będzie groźna dla najlepszych.

Galeria

Wyniki spotkań:

Yankees Działdowo – Fryga Zajączkowo 11:12

Lider Miłomłyn – Orły Gdańsk 1:16

Fryga Zajączkowo – Orły Gdańsk 9:8

Yankees Działdowo – Lider Miłomłyn 0:12

Yankees Działdowo – Orły Gdańsk  8:6

Lider Miłomłyn – Fryga Zajączkowo 11:8

Klasyfikacja końcowa:

  1. Lider Miłomłyn /SP Miłomłyn/
  2. Fryga Zajączkowo Lub. /SP Zajączkowo Lub./
  3. Yankees Działdowo /SP 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi/
  4. Orły Gdańsk /SP 86 Gdańsk/

Galeria

Skład Yankees Działdowo: Milena Wrzecionowska, Antonina Zalewska, Lidia Domeracka, Aleksandra Jakóbowska, Julia Kińska, Milena Soćko, Maja Fojut, Marta Falinowska, Alicja Szczęsnowicz, Kinga Kopańska, Maria Mrowińska, Jan Nadarzyński, Igor Balcerzak, Cezary Karpiński, Mateusz Łuczak, Nikodem Borowski. Trenerzy: Maria Szczypińska, Zdzisław Ziółkowski.

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, medale, statuetki  ufundowane przez dyrektora muzeum dr Szymona Dreja i Ala Koproskiego /USA/.

MVP Turnieju- Filip Adamczyk /Miłomłyn/

Najlepsi zawodnicy zespołów /statuetki/: Maja Ulatowska, Fabian Szostek /Miłomłyn/, Wiktoria Wolska, Mikołaj Strózik /Zajączkowo/, Julia Kińska, Cezary Karpiński /Działdowo/, Kacper Kruszyński, Oliwier Kuliszko /Gdańsk/.

Najmłodszy zawodnik: Antoni Maier /Miłomłyn/ nagroda organizatora Zdzisława Ziółkowskiego.

Galeria

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński