Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 13.09.2018
Półkolonie Robolab w Burkacie

Od 27 do 31  sierpnia br. odbyły się w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie półkolonie poświęcone programowaniu. Było to podsumowanie całorocznego programu Akademia Bystrzaków organizowanego przez Fundację Małego Inżyniera przy współpracy z Gminą Działdowo.

Galeria

W zajęciach wzięło udział 24 uczniów podzielonych na 2 grupy. W pierwszej grupie znaleźli się uczniowie klas I – IV a w grupie drugiej uczniowie klas V – VII. Zajęcia odbywały się codziennie od godziny 9:00 do 16:00. Podczas zajęć uczniowie budowali roboty, pojazdy z klocków lego oraz uczyli się programowania tychże robotów. Ponieważ zajęcia wymagały dużego wysiłku umysłowego w przerwach organizowano zajęcia sportowe. Każdy etap prac kończony był wypróbowywaniem skonstruowanych pojazdów i manewrowaniem nimi na placu z przeszkodami.

Galeria

Wszystkie proponowane przez prowadzących zadania cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczestników i uczniowie chętnie i z wielkim zaangażowaniem brali w nich udział. Wszyscy zgodnie twierdzili, że było to najlepsze zakończenie wakacji.

Galeria

Nadesłał: Grzegorz Efczyński

Fot: Grzegorz EfczyńskiDodał: Benedykt Perzyński