Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 12.09.2018
Sukces Zespołu Szkół Nr 1 w Działdowie!

W roku szkolnym 2017/2018 Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie może pochwalić się wieloma sukcesami. Dwie uczennice l Liceum Ogólnokształcącego uzyskały tytuł finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, co przekłada się na 100% wynik z egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym. Wszyscy uczniowie – 128 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego oraz 32 z Technikum Nr 1 – zdali w 100% egzamin maturalny. Najlepszy uczeń z liceum osiągnął średni wynik z matury 93,13%, a z technikum – 82%.

 

Sukces Zespołu Szkół Nr 1 w Działdowie!

„Wisienką na torcie” okazał się sukces uczniów na egzaminach zawodowych! 100 % uczniów z Technikum Ekonomicznego w kwalifikacji Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji oraz z Technikum Informatycznego w kwalifikacji Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych zdało egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Na podstawie powyższych wyników można stwierdzić, że zdawalność egzaminów maturalnych oraz egzaminów zawodowych znacznie przekracza wyniki innych szkół z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Nadesłała: Magdalena Skuza

Dodał: Benedykt Perzyński