Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 11.09.2018
Wrześniowe sukcesy Yankees Działdowo i zapowiedź historycznego meczu

1 września br. Yankeesi rozgrywali przedostatnie spotkania w rozgrywkach 1 ligi z wiceliderem Rawą Katowice. Mecze odbywały się na boisku w Żorach. Mimo osłabienia, z kadetami /15 latkowie/ w składzie, drużyna działdowska, która wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w 1 lidze z prawem awansu do Extraligi, jechała na Śląsk z zapewnieniem, że „tanio skóry nie sprzeda”. Żądni rewanżu baseballiści ze stolicy Śląska liczyli na dwa łatwe zwycięstwa. Niestety spotkał ich zawód, gdyż działdowianie walczyli do końca i dwumecz zakończył się remisem 1:1, a oba mecze kończyły się jednopunktową przewagą. Bardzo dobry debiut zaliczyli kadeci Piotr Sobiewski i Jakub Jedwabnik /uczestnicy międzynarodowego CAMP-u baseballowego z udziałem trenerów  amerykańskiej ligi zawodowej/.

Yankees Działdowo @ Rawa Katowice   8:9

Rawa Katowice @ Yankees Działdowo  4:5

Yankeesi Działdowo w 1 lidze mają bilans 10 zwycięstw i 1 porażkę oraz do rozegranie jeden mecz z Baronami z Wrocławia.

Yankees Działdowo: Marcin Morawski, Paweł Karbowski, Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Daniel Gruszczyński, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Mateusz Banach, Piotr Sobiewski, Jakub Jedwabnik. Trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak.

Galeria

9 września br. Yankeesi rozegrali dwumecz z Centaurami Warszawa w ramach Bałtyckiej Ligi Baseballu, grając kolejne mecze bez 3 podstawowych zawodników leczących kontuzje. W pierwszym spotkaniu, Yankees pewnie pokonali podopiecznych Pawła Rojka, uzyskując przewagę 12:2. Drugie spotkanie było zdecydowanie bardziej zacięte, a jego losy ważyły się do finałowej, siódmej rundy. Ostatecznie działdowska  drużyna ponownie okazała się lepsza, a wynik końcowy brzmiał 7:6. Podwójne zwycięstwo zespołu z Działdowa, pozwoliło mu wrócić na trzecie miejsce w tabeli, co sprawia, iż walka o miejsca medalowe do końca będzie zacięta. Działdowianie rozegrają za tydzień ostatnie dwa mecze sezonu, a ich przeciwnikami będą Ravens Lublin.

Yankees Działdowo: Marcin Morawski, Paweł Karbowski, Daniel Wójcik, Damian Zaczkowski, Maciej Lipiński, Bartosz Gajtkowski, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Mateusz Banach, Piotr Sobiewski, Filip Nowakowski. Trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak.

Galeria

29 września 2018 r. o godz. 10:00 na boisku przy ulicy Świerkowej czeka nas nie lada gratka. Drużyna Yankeesów rozegra mecz baseballu z reprezentacją armii amerykańskiej stacjonującej na Warmii i Mazurach!

Wrześniowe sukcesy Yankees Działdowo i zapowiedź historycznego meczu

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński