Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 28.09.2020
Marek Dwórznik i Sławomir Maroński zasłużonymi dla sportu powiatu działdowskiego

23 września bieżącego roku, na XXVI Sesji Rady Powiatu Działdowskiego, odbyło się uroczyste wręczenie Markowi Dwórznikowi i Slawomirowi Marońskiemu tytułów i okolicznościowych statuetek „Zasłużony dla Sportu Powiatu Działdowskiego”.

Marek Dwórznik jest wieloletnim trenerem Kick – Boxingu, popularyzującym i promującym w powiecie działdowskim tę dyscyplinę sportu. Zajęcia sportowe prowadzi od 1986 r. Dzięki prowadzonym zajęciom sportowym uczy młodych zawodników przezwyciężania własnych słabości oraz kształtuje w nich ducha współzawodnictwa i szacunku dla wartości fair play, a także potrzebę ustawicznego doskonalenia swoich umiejętności. Poprzez szkolenie zawodników umożliwia im  realizację własnych  pasji i zainteresowań  oraz zapewnia rozwój indywidualnych talentów sportowych. Jego podopieczni w każdym roku zdobywają medale na Mistrzostwach Polski w Kick – Boxingu oraz na turniejach międzynarodowych.

Sławomir Maroński jest wieloletnim trenerem kajakarstwa w Uczniowskim Klubie Sportowym Poncio w Lidzbarku, w którym od roku 2014 szkoli zawodników w kajakarstwie klasycznym. Kieruje się dewizą „nikomu nie odmawiam, kto chciałby spróbować”. Obecnie szkoli wielu zawodników, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe. Wytrenował medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Polski Kilkoro z nich reprezentuje Kadrę Polski. Dzięki prowadzonym zajęciom sportowym, kształtuje w młodych zawodnikach poczucie obowiązkowości, odpowiedzialności, pracowitości i szacunku dla rywala. Daje im szansę na realizację swoich zainteresowań oraz rozwój indywidualnych talentów sportowych. Sławomir Maroński jest byłem reprezentantem Kadry Polski, medalistą Mistrzostw Świata i wieloletnim medalistą Mistrzostw Polski. W 2019 roku  pracował w Kadrze Polski Polskiego Związku Kajakarstwa jako asystent Trenera Kadry. W 2020 roku objął stanowisko głównego Trenera Kadry Polskiego Związku Kajakarstwa. Poprzez uzyskiwanie wysokich wyników na zawodach jak również podczas kwalifikacji zawodników do Kadry Narodowej, Sławomir Maroński popularyzuje i promuje w powiecie działdowskim tę dyscyplinę sportu.

Galeria

Dodał: Benedykt Perzyński