Kultura, edukacja, sport 08.01.2024
Nowości wydawnicze w bibliotece Branżowej Szkoły I stopnia ZSZ w Działdowie Nowości wydawnicze w bibliotece Branżowej Szkoły I stopnia ZSZ w Działdowie

W grudniu 2023 r. zakończona została realizacja wzbogacania księgozbioru i wyposażenia biblioteki szkolnej w Branżowej Szkole I stopnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Działdowie w ramach rządowego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025”.

Powiat Działdowski pozyskał z budżetu państwa w formie dotacji celowej 12 000,00 zł w ramach ww. Programu. Wartość całego przedsięwzięcia wyniosła 15 000,00 zł, w tym dofinansowanie z rządowego programu stanowiło 12 000,00 zł (80%), natomiast wkład własny Powiatu Działdowskiego to 3 000,00 zł (20%).

W ramach otrzymanego dofinansowania szkoła dokonała zakupu nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia tj. regałów bibliotecznych i czytników e-book, a także zrealizowała wiele ciekawych działań promujących czytelnictwo wśród młodzieży oraz ich rodziców.

Fot: ZSZ nr 1 w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński