Społeczeństwo i środowisko 10.11.2022
Nowy sprzęt ratowniczy dla naszych strażaków

8 listopada br. w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Wartość zakupionego sprzętu wyniosła 47 500 zł, w tym dotacja celowa Powiatu Działdowskiego dla Gminy Działdowo w wysokości 23 750 zł.

OSP w Filicach otrzymało motopompę szlamową z wężami ssawnymi, Honda P-10/1 typ WT 30X, OSP w Turzy Wielkiej 2 komplety aparatów nadciśnieniowych typu M1 FIX/G1/6l, OSP w Ruszkowie wentylator oddymiający Fogo MW22, zaś OSP w Petrykozach kamerę termowizyjną FLIR K2, miernik wielogazowy ALTAIR 4XR, pilarkę spalinową ratowniczą MS 462 C-M R i detektor prądu przemiennego Leader Volt HOT-STICK.

Należy dodać, że starosta Paweł Cieśliński przekazał również Komendzie PSP w Działdowie zakupiony z funduszy Powiatu Działdowskiego w wysokości 43 tys. zł nożyco-rozpieracz z osprzętem firmy LUKAS SC 358 E2.

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: Marcin OstrowskiDodał: Benedykt Perzyński