Kultura, edukacja, sport 28.05.2021
“Od stażu do sukcesu” Erasmus + w Zespole Szkół w Malinowie

Po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie mają okazję odbywać staż zawodowy w Grecji. Od 15 maja do 05 czerwca 2021 roku osiemnaścioro uczniów technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych doskonali umiejętności praktyczne w Hotelu Pitsakis, położonym w nadmorskiej miejscowości Tolo na Półwyspie Peloponeskim. Staż realizowany jest w ramach projektu “Od stażu do sukcesu” z programu Erasmus+ Dofinansowanie wynosi 40 556 Euro. Podczas stażu uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie zapoznają się z organizacją pracy hoteli i restauracji, doświadczają w hotelowej recepcji  tradycyjnej greckiej gościnności, zapoznają się w kuchni z tajnikami śródziemnomorskiej diety, przygotowują pokoje hotelowe oraz doskonalą umiejętności kelnerskie, wykorzystując doskonałą znajomość języka angielskiego oraz podstawy języka greckiego.

Poza pracą w hotelu uczniowie uczestniczą  również w niezwykle bogatym programie kulturowym, mającym na celu przybliżenia greckiej historii, kultury i śródziemnomorskiego stylu życia. Uczniowie zwiedzili już: doskonale zachowany teatr w Epidauros z V w. p. n. e., muzeum poświęcone Asklepiosowi, zabytki z okresu mykeńskiego takie jak grobowiec Agamemnona, ruiny cytadeli z XIII w. p.n.e., zwiedzili też byłą stolicę Grecji Nauplion oraz tradycyjne winnice. Ponadto odbywają się piesze wycieczki na pobliskie wzgórza. Uczniowie spędzają wolny czas na oddalonej o 100 metrów od hotelu piaszczystej plaży, a piękna pogoda jeszcze bardziej podkreśla atrakcyjność pobytu.

Dzięki akredytacji w Programie Erasmus + obecni oraz przyszli uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie mają zagwarantowaną możliwość odbywania zagranicznych staży zawodowych np. w Grecji w latach 2021-2027 !

Relacja z pobytu na stronie https://zsmalinowo.edupage.org/

Materiał: ZS w Malinowie

/zdjęcie główne przedstawia grupę osób/

Fot: ZS w MalinowieDodał: Benedykt Perzyński