Kultura, edukacja, sport 11.12.2023
„Piękno ukryte w wodzie  –  jeziora, stawy i rzeki powiatu działdowskiego” – wyniki konkursu

7 grudnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie odbyła się uroczysta gala, w trakcie której starosta Paweł Cieśliński wręczył nagrody laureatom tegorocznej edycji Konkursu Fotograficznego, która przebiegała pod hasłem „Piękno ukryte w wodzie  –  jeziora, stawy i rzeki powiatu działdowskiego”. Celem konkursu było promowanie piękna jezior, stawów i rzek znajdujących się na terenie powiatu działdowskiego oraz rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz osoby dorosłe. Do konkursu wpłynęły 44 prace w kategorii dzieci i młodzież do 18. roku życia oraz 72 prace w kategorii osoby dorosłe.

Nagrody rzeczowe i wyróżnienia zostały przyznane następującym uczestnikom:

Kategoria osoby dorosłe:

I miejsce: Adam Meler

II miejsce: Michał Budzyński

III miejsce: Krzysztof Chyliński

IV miejsce: Dorota Węgrzynowska

V miejsce: Jarosław Wojteczek

VI miejsce: Łukasz Kalwara

Wyróżnienie: Maria Wilkowska

Kategoria dzieci i młodzież

I miejsce: Kajetan Malinowski

II miejsce: Aleksandra Nisgorska

III miejsce: Wiktor Błaszkiewicz

IV miejsce: Wiktoria Malinowska

V miejsce: Weronika Lange

VI miejsce: Laura Sieg

Dodatkową atrakcją była prezentacja, połączona z wykładem Marii Wilkowskiej: „Ptaki przywracają harmonię życia”.

Fot: Materiał zdjęciowy i filmowy: Moje DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński