Kultura, edukacja, sport 05.12.2023
Puchar Prezydenta RP pojechał do Warszawy

3 grudnia br. zakończył się XXII Międzynarodowy Halowy Turniej  Baseballu „Działdowo Cup 2023”. Ceremonia zakończenia turnieju rozpoczęła się odznaczeniami Polskiego Związku Baseballu I Softballu, które przyznał zarząd za zasługi dla Baseballu i Softballu. Złote Odznaki PZBallu otrzymali Zdzisław Ziółkowski, Henryk Balicki oraz miasto Działdowo. Potem z okazji XXX lecia Yankees Działdowo medale otrzymali: Burmistrz Miasta Grzegorz Mrowiński, Prezes PZBallu Paweł Szczepanik, Prezes Warmińsko- Mazurskiej Federacji Sportu Andrzej Grudziński, Zdzisław Ratajczak, Damian Zaczkowski – członkowie zarządu klubu, Janina Zyznowska, trenerzy oraz zawodniczki i zawodnicy, obecni i byli: Yankees- Patrycja Prusak-Krzyżaniak, Aneta Prusak-Reks, Paweł Karbowski, Kamil Olichwier, Damian Balicki, Paweł Karbowski, Marcin Morawski, Bartosz Gajtkowski, Daniel Wójcik, Grzegorz Łątkowski. Później były życzenia dla trenera Yankees Zdzisław Ziółkowskiego z okazji 70-ątki. Były ogromne brawa od wszystkich obecnych i doczekali się nagród uczestnicy. Puchar Prezydenta wywalczył pierwszy zespół Centaurów Warszawa, pokonując w „polskim finale” Stal Kutno. Na podium załapał się faworyt z Akademii Baseballu Wilno zwyciężając rywali zza między SM Gaja Kowno. Yankeesi w meczu o 5 miejsce ulegli drużynie West Fire Równe z Ukrainy. Na kolejnych miejscach „wylądowali” – Orły Gdańsk, Centaury Warszawa II i na IX po remisowym meczu Sokoły Czerniowce i Radviliski.

Turniej odbył się przy wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, miasta i powiatu oraz sponsorów.

Informację nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia uczestników turnieju/

Fot: Yankees DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński