Kultura, edukacja, sport 28.03.2024
Podsumowanie III edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego

27 marca 2024 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Działdowie zorganizowano III edycję Powiatowego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się pod honorowym patronatem: starosty Pawła Cieślińskiego, dziekan Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. inż. Małgorzaty Darewicz i dziekan Kolegium Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy Filia w Działdowie Anny Kraśniewskiej.

Do III edycji konkursu, którego celem było rozwijanie zainteresowań chemią, biologią i matematyką oraz propagowanie mody na uczenie się przedmiotów ścisłych i poznawanie zasad zdrowej rywalizacji, zgłosiło się 18 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą i umiejętnościami z matematyki, chemii i biologii.

I miejsce zajął Adam Kempka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie;

II miejsce – Klara Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie,

III miejsce – Krystian Kocięda ze Szkoły Podstawowej w Płośnicy.

Nagrody dla laureatów i upominki dla uczestników ufundował Powiat Działdowski, Wydział Nauk o Żywności UWM w Olsztynie, Kolegium Nauk Stosowanych WSG w Bydgoszczy filia w Działdowie, Firma Handlowo–Usługowa Paweł Krezymon w Działdowie i Wydawnictwo Nowa Era. Podziękowania kierujemy do Piekarni Jakubowa z Uzdowa za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników i opiekunów.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wspieranie idei konkursu: Starostwu Powiatowemu w Działdowie, Wydziałowi Nauk o Żywności UWM w Olsztynie, Kolegium Nauk Stosowanych WSG w Bydgoszczy filia w Działdowie, CKU w Działdowie oraz Firmie Handlowo – Usługowej Paweł Krezymon w Działdowie.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Najbliższa już w roku szkolnym 2024/2025!

Informacja II LO w Działdowie

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: II LO w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński