Kultura, edukacja, sport 25.03.2024
Podsumowanie XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

W tym roku zadaniem Uczestników była recytacja dowolnie wybranego wiersza Czesława Miłosza. Jeśli wiersz był niewielkich rozmiarów, dopuszczało się przedstawienie w zawodach dwóch utworów. Podczas recytacji uczestnik miał prawo zastosować elementy gry aktorskiej lub skorzystać z akompaniamentu muzycznego.

Jury w składzie: instruktor MGOK w Lidzbarku Edyta Marszak – Przewodnicząca, dyrektor M-GBP w Lidzbarku Anna Wasielewska i nauczycielka języka polskiego w LO w Lidzbarku Anna Ambrochowicz zadecydowało o nagrodzeniu w kategorii:

Szkoły podstawowe:

pierwsze miejsce – Oliwier Futryk ze Szkoły Podstawowej w Słupie,

drugie – Julia Czarnomorzec ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów Lidzbarku,

trzecie – Aleksandra Panek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zieluniu,

wyróżnienia – Agata Wiśniewska i Alicja Kulczyk ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie.

Szkoły średnie:

pierwsze miejsce – Bartosz Bartkowski z technikum w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku,

drugie – Ewa Skibicka z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku,

trzecie – Eliza Wierzchołowska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Działdowie;

wyróżnienie: Julia Bartkowska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie Osadzie.

Nagrody książkowe dla zwycięzców ufundowali:

Powiat Działdowski, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Cyranka i Wydawnictwo Adam Marszałek

Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku.

Informacja: LO w Lidzbarku

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: ZS w LidzbarkuDodał: Benedykt Perzyński