Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 28.09.2020
Porażka Yankeesów Działdowo z Piratami Władysławowo w 1 lidze baseballu

Mimo coraz lepszej gry, Yankeesi Działdowo ulegli Piratom  Władysławowo 0:13 i 3:7 w rozgrywkach 1 ligi.

W pierwszym meczu już w 2 zmianie kontuzji doznał nasz najlepszy miotacz Mateusz  Banach, ale dobrze spisywali się jego zmiennicy: Daniel Wójcik i Adam Wityczyn. Piraci zdobywali punkty po błędach w obronie i expressowym narzutom miotacza Łukasza Snopka, jednego z najlepszych miotaczy w kraju. Gospodarze stracili po własnych błędach 10 punktów, z czego 8 w dwóch pierwszych zmianach, ale widać było, że powoli wraca forma naszych zawodników.

W drugim meczu Yankeesi rozpoczęli mecz z nowym miotaczem. Na „górce miotacza” zameldował się Grzegorz Łątkowski, który zmienił  Adama Wityczyna. Yankeesi toczyli wyrównany mecz od 1 zmiany. Bardzo dobra gra w obronie i ataku napawała nadzieją na dobry wynik. Zabrakło trochę szczęścia, a oberwanie chmury i burza, nie pozwoliły dokończyć  meczu i w  7 zmianie Yankeesi, będąc na fali, nie zdążyli odrobić strat. Kolejne mecze Yankeesi rozegrają w październiku.

Skład Yankees Działdowo: Mateusz Banach /P,1B/, Daniel Gruszczyński /C/, Adam Wityczyn /P,1B/, Kamil Olichwier /1B/, Igor Piotrowicz /RF/, Ricardo Santos /CF/, Piotr Sobiewski /3B,LF/, Grzegorz Łątkowski /SS,LF/, Radosław Reluga /2B/, Marcin Morawski /LF/, Daniel Wójcik /P/. Trener: Zdzisław Ziółkowski

Udział w rozgrywkach 1 ligi jest możliwy dzięki wsparciu Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gminy Miasto Działdowo i Powiatu Działdowskiego oraz sponsorów.

Nadesłal Zdzisław Ziółkowski

Galeria

Dodał: Benedykt Perzyński