Kultura, edukacja, sport 01.02.2022
Pracowity weekend działaczy i baseballistów UKS „Yankees” Działdowo

Dzień 29 stycznia 2022 r. obfitował w ważne wydarzenia klubowe. Na czas wyborów zaplanowano pierwsze zgrupowanie weekendowe, przygotowujące do nowego sezonu. W hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Działdowie seniorzy ćwiczyli pod okiem byłego zawodnika Yankees Macieja Wróblewskiego, którzy za cel obrali wygraną w rozgrywkach 1 ligi baseballu i awans do Extraligi, z którą już mieli kontakt. A wszystko to na 30-lecie klubu w 2024/ i na 70-lecie założyciela klubu Zdzisława Ziółkowskiego. W przerwie treningów , o godz. 16.00, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo -Wyborcze, na którym wybrany został Zarząd Klubu. Prezesem ponownie został Zbigniew Młodawski, zaś jego zastępcą Zdzisław Ziółkowski. Ponadto w skład zarządu weszli: Zdzisław Ratajczak, Damian Zaczkowski. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Henryk Balicki, a jej członkami Aneta Prusak i Maciej Lipiński. Podczas  zebrania podsumowano osiągnięcia klubu  w ciągu ostatnich 4 lat.

Najważniejsze to m.in.: medale srebrny /2021/ i brązowy /2020/ na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach klubowych juniora młodszego, I i III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski U-12, III miejsce w XX Jubileuszowym Halowym Turnieju Baseballu „Działdowo Cup 2021”,   medale Mistrzostw Województwa w baseballu / klubowe i SZS/ i rozegrane mecze z wojskami NATO z bilansem 3:1 dla Yankees Działdowo. Ponadto 3 juniorów (Łukasz Przybyłek, Mateusz Banach, Daniel Wójcik) powołano do Kadry Narodowej na Mistrzostwach Europy U-18 w Szwajcarii i Czechach, 3 młodzików (Damian i Tomasz Skolmowscy, Adam Wityczyn) na ME w Holandii. Klub był również organizatorem wielu wojewódzkich turniejów cyklicznych: Mistrzostwa Województwa klubowe i SZS, ogólnopolskich: Puchar Grunwaldu, Puchar Polski Juniorów Młodszych i młodzików, turniejów: Mikołajkowy i Walentynkowy, półfinałów: Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, finału: Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i od 20 lat Międzynarodowego Turnieju „Działdowo Cup” o Puchar Prezydenta.

Wszystkie imprezy odbywały się dzięki wsparciu Samorządów, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Miasta Działdowo, Starosty Działdowskiego, Ala Koproskiego /USA/, Polskiego Związku Baseballu i Softballu, sponsorów oraz mediów. W tym 4-letnim okresie kadencji zarządu we wszystkich doskonale zorganizowanych imprezach  wzięło udział ponad 2500 zawodniczek i zawodników. Mimo wielu trudności związanych z pandemią, dzięki zachowaniu reżimu sanitarnego i postawie rodziców, trenerów i  samych zawodników, zawody przebiegały w duchu sportu i zabawy w sport. Plany na rok 2022 są bardzo wygórowane ale nie niemożliwe i liczymy, że wszyscy staną na wysokości zadania, zarówno zawodnicy ,,działacze i oczywiście samorządy oraz sponsorzy, bez których trudno będzie walczyć z rywalami krajowymi i zagranicznymi. A na początek czeka nas 10 lutego br. Ogólnopolski Turniej Walentynkowy, a po nim, w dniach 23-25 marca 21. edycja  Międzynarodowego Halowego Turnieju Baseballu „Działdowo Cup 2022” i mecz z wojskiem NATO, zaś w kwietniu rozgrywki 1. ligi i Bałtyckiej Ligi Baseballu.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia logo klubu/

Fot: Yankees DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński