Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 31.01.2022
Realizacja programu „#SuperKoderzy” w Szkole Podstawowej w Niechłoninie

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie realizowany jest ogólnopolski program „#SuperKoderzy”. Uczniowie rozpoczęli  przygodę z mBotami. Wszyscy uczestnicy zajęć podekscytowani czekali na pierwsze spotkanie z robotami. Zajęcia rozpoczęły się  od podziału na grupy i rozdania koszulek oraz prezentów od Fundacji Orange. Uczestnicy programu zapoznali się z instrukcją i z małych elementów złożyli  mBota. Zadanie wydawało się na początku trudne, ale dzięki wskazówkom i dobrej współpracy w grupie na efekty nie trzeba było długo czekać.

Na zajęciach testowano działanie modułów robotów, czyli ich zmysłów. Potem przyszedł czas na zabawę z robotami. Wyznaczono trasę, tor przeszkód do pokonania dla robota sterowanego przez poszczególne grupki uczniów. Nie obyło się też bez jazdy próbnej wszystkich robotów. Było dużo emocji i fajnej zabawy… a teraz trzeba się będzie zmierzyć z zaprogramowaniem każdego mBota. Na pewno uczniowie świetnie poradzą sobie również z tym zadaniem.

A to krótki filmik relacjonujący składanie mBotów 🙂

https://www.canva.com/design/DAE1U9WPIRE/sLmLXElJiSdWyl-czTXKGQ/watch?utm_content=DAE1U9WPIRE&utm_campaign=designshare&utm

Nadesłała: SP w Niechłoninie

/zdjęcie główne przedstawia grupę uczniów/

Galeria

Fot: SP w NiechłoninieDodał: Benedykt Perzyński