Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 09.02.2021
Programistyczne sukcesy uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Działdowie

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, od wielu lat biorą udział w prestiżowym konkursie, jakim jest Olimpiada Informatyczna. W tym roku szkolnym udział w Olimpiadzie Informatycznej wzięło siedmioro uczniów.

Uczeń klasy 3a Krystian Nowakowski jako jeden z dwójki osób z województwa warmińsko-mazurskiego zakwalifikował się do drugiego etapu olimpiady. Co roku, na stronie https://oi.edu.pl/l/28oi_1etap_wyroznieni/, Komitet Główny Olimpiady wyróżnia dziesięciu najlepszych, z każdego województwa. W tym roku w tej dziesiątce znalazło się ośmioro uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie: Krystian Nowakowski – 3a, Kacper Kopeć – 2Pa, Jakub Pająk – 2Pa, Julia Rzymowska – 2Pa, Dominik Sumiła – 2Pa, Filip Świniarski – 2Pa, Tomasz Koźmiński – 3a, Tomasz Krezymon – 3a.

Już 16 lutego, przez cztery dni, Krystian będzie mierzył się z zadaniami w drugim etapie. Zadania będzie rozwiązywał w języku C++. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkim wyróżnionym kolejnych sukcesów programistycznych.

W dniach 16-17 stycznia odbył się ogólnopolski otwarty konkurs programistyczny „FRATKAL”. W zawodach rywalizowali ze sobą uczniowie szkół średnich, studenci, jak i osoby zawodowo zajmujące się programowaniem. Zespół Szkół nr 1 reprezentowało kilkunastu uczniów. Najlepiej z zadaniami poradził sobie Jakub Pająk, rozwiązując 14 z 20 zadań i zajmując XII miejsce open. Na XV pozycji uplasowała się Julia Rzymowska z taką samą liczbą rozwiązanych zadań, trzeci był Dominik Sumiła, który także rozwiązał 14 problemów, zajmując siedemnastą lokatę. Po 13 zadań rozwiązali: Tomasz Krezymon oraz Filip Świniarski plasując się na miejscach XVII i XIX w skali ogólnopolskiej.

Nasi uczniowie biorą udział w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, w zakresie którego prowadzona jest nauka programowania w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w lidze algorytmicznej oraz przygotowywani są do zawodów programistycznych, które przeprowadzone zostaną w maju 2021 roku.

Oprócz powyższych zajęć, w szkole prowadzone jest kółko informatyczne przygotowujące uczniów do Olimpiady Informatycznej i różnego rodzaju zawodów.

oprac. Marcin Kasprowicz

Fot: ZS nr 1Dodał: Benedykt Perzyński