Kultura, edukacja, sport 20.05.2019
Świetny występ tenisistek stołowych z działdowskiej SP 2!

W dniach 17-18 maja br. w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach tych prawo udziału wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie, które zdobyły złote medale Mistrzostw Województwa: Natalia Brzezińska i Zofia Madej.

W fazie grupowej rywalkami działdowianek były zawodniczki Szkoły Podstawowej  „Nad Głębokiem” w Szczecinie i Szkoły Podstawowej w Waksmundzie. Mecze fazy grupowej odbywały się w sesji porannej i oba zakończyły się zwycięstwami naszych tenisistek: 3-0 ze Szczecinem i 3-2 z Waksmundem. W sesji popołudniowej rozpoczęła się faza pucharowa. Jako zwyciężczynie grupy G uczennice Dwójki w 1/16 mierzyły się z drugim zespołem grupy C, a okazała się nim Szkoła Podstawowa w Tulcach. Mecz ten także zakończył się wygraną naszych uczennic 3-0. W tym momencie działdowianki awansowały do najlepszej 8 szkół podstawowych w Polsce. Rywalkami Natalki i Zosi w ćwierćfinale były zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową w Niedźwiadej Doli., które wyszły zwycięsko z tego pojedynku (2:3). Ostatecznie działdowianki uplasowały się na 8 miejscu. Uczennicom SP 2 należą się mimo wszystko pochwały, mierzyły się z bardziej doświadczonymi rywalkami.

Podziękowania należą się Urzędowi Miasta Działdowo, bez wsparcia którego wyjazd ten nie byłby możliwy, a także p. Zbigniewowi Brzezińskiemu i p. Kamilowi Kurowskiemu za pomoc merytoryczną w trakcie trwania spotkań.

Informacja: SP2 Działdowo

Fot: SP2 DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński