Społeczeństwo i środowisko 01.07.2019
Uroczysta Sesja Rady Powiatu Działdowskiego (film)

29 czerwca br. na działdowskim zamku odbyła się X Uroczysta Sesja Rady Powiatu Działdowskiego z okazji 100. rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego.

W sesji, którą otworzył przewodniczący rady Michał Struzik, wzięli udział m. in.: marszałek województwa poseł Piotr Cieśliński, senator Bogusława Orzechowska, Gustaw Marek Brzezin, prezes Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Olsztynie Zbigniew Wróblewski, prof. dr hab. Andrzej Sakson, prof. Dr hab. Janusz Małłek, starostowie Paweł Cieśliński i Marian Brandt, burmistrzowie i wójtowie oraz radni powiatowi i gminni, prezes stowarzyszenia Genius Loci Dzialdowiensis Władysław Kubiński oraz autorzy okolicznościowej publikacji „Dzieje Dzieje Działdowa i Działdowszczyzny”. W trakcie sesji wręczono okolicznościowe medale im. dr. Kurta Obitza i wygłoszono okolicznościowe referaty. Sesję uświetnił występ Chóru Concentus prowadzony przez Dominikę Banach.(poniżej relacja filmowa (3 części) oraz galeria zdjęć).