Kultura, edukacja, sport 03.12.2021
XIII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „Copernicus” za nami!

30 listopada br. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku odbył się XIII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „Copernicus”. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Działdowie. Z powodu sytuacji epidemiologicznej konkurs odbył się w formule online.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie zmierzyli się testem zawierającym 45 pytań. Następnie uczestnicy, którzy uzyskali najwyższe wyniki z części pisemnej, wzięli udział w finale konkursu – quizie astronomicznym, który miał formułę wideokonferencji. Na podstawie dwóch części konkursu komisja wyłoniła jego zwycięzców. Fundatorem atrakcyjnych nagród jest Starostwo Powiatowe w Działdowie.
Laureaci XIII Powiatowego Konkursu Astronomicznego Copernicus
a) szkoły podstawowe:
I miejsce – Bartosz Bilski ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. T. Kościuszki w Lidzbarku
II miejsce – Piotr Szarmacher ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie
III miejsce – Hanna Błażyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie
b) szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Kacper Kopeć z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Działdowie
II miejsce – Paweł Piekarski z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Działdowie
III miejsce – Karol Puczyński z Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku
Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą na temat Układu Słonecznego i innych obiektów w kosmosie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju w zakresie astronomii – podsumowała Joanna Piórkowska, nauczycielka fizyki i koordynatorka konkursu.

Nadesłała: Anna Wółkowska

Fot: Anna WółkowskaDodał: Benedykt Perzyński