Kultura, edukacja, sport 19.05.2023
„Z Wiosną  po Zdrowie” – czyli XVIII spartakiada dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną

W dn. 17-18 maja br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im Króla Władysława Jagiełły w Działdowie odbyła się XVIII Spartakiada „Z Wiosną po Zdrowie” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z placówek kształcenia specjalnego, pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie oraz Starosty Działdowskiego zorganizowana przez OREW i NSPdP PSONI Koło w Działdowie.

W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn: Niepubliczne Placówki Oświatowe PSONI Elbląg, OREW „Promyk” Grudziądz, OREW Mikołajki, OREW Nidzica, OREW Olsztyn, OREW Ostróda, OREW Trzebuń i Sierakowice, Szkoła Podstawowa nr 4 Specjalna z ZPE w Olsztynie oraz 2 drużyny z Działdowa reprezentujące OREW i NSPdP. W niektórych konkurencjach wzięli udział również zaproszeni goście, m. in. wicestarosta Krzysztof Aurast oraz członek Zarządu Powiatu Janusz Kaczmarek.

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: PSONI DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński