Kultura, edukacja, sport 28.02.2023
Zaproszenie do 4. edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”

1 marca br. rozpocznie się nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, organizowanego przez Polskie Radio Olsztyn. Konkurs ma na celu promocję kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową.

Komisja Konkursowa, złożona ze specjalistów w zakresie muzyki ludowej i folkloru wyłoni laureatów regionalnych i przyzna nagrody w  pięciu kategoriach:

• solista (śpiewak lub instrumentalista)
  • zespół lub kapela ludowa
  • dziecięcy lub młodzieżowy zespół ludowy
  • artysta ludowy (rękodzieło artystyczne)

W Konkursie Radio Olsztyn przewidziało następujące nagrody w każdej z kategorii:

– za zajęcie I miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 2 000,00 zł brutto

– za zajęcie II miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 500,00 zł brutto

– za zajęcie III miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 000,00 zł brutto

Ponadto finaliści w każdej kategorii muzycznej będą mieli możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Pro Studiu Radia Olsztyn.

Reprezentanci wybrani przez jury Konkursu podczas finału regionalnego wystąpią w ogólnopolskiej odsłonie konkursu „Jawor – u źródeł kultury” w Tokarni 18 czerwca 2023 r. Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 31 marca 2023 r.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin Konkursu są dostępne na stronie internetowej www.radioolsztyn.pl

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023.